Get Adobe Flash player

 

AKCEPTUJEMY KARTY

PARTNERZY

 

MAPA DOJAZDU

 

 

 

 

 

Artykuły

Kick Boxing

Zalecane wyposażenie:
- ubiór sportowy bez elementów metalowych (zamki, guziki)
- Rękawice bokserskie
- Owijki bokserskie na ręce
- Ochraniacz na zęby
- Ochraniacz kości piszczelowych


Historia Kick-boxingu

Kick-Boxing jest pojeciem dosc szerokim i czesto jeszcze stosowanym zamiennie z takimi nazwami jak boks tajski, boks francuski, savate, full contact boks amerykanski, amerykanskie karate, savate. Dla fachowca sa to zupelnie inne dyscypliny, lecz laik nazwie je tak samo - kick-boxing. W kazdym jednak przypadku jest to walka przy pomocy udezen rekami i nogami.

Za poczatek ery kick-boxingu uwaza sie rok 1970 kiedy to na Florydzie USA zawodnicy Joe Lewis i Greg Baines stoczyli pojedynek, jeszcze pod nazwa kontakt karate ale z wykorzystaniem ochraniaczy na nogi i piesci. Od tej walki w mediach pojawila sie nazwa kick-boxing. Za prekursorow uwaza sie M. Andersona, J.Rhee, B. Urquideza, B. Wallace'a D. Valere i innych. W USA gdzie dyscyplina sie ta narodzila juz duzo wczesniej myslano nad stworzeniem uniwersalnych przepisow umozliwiajacyh ponadstylowa rywalizacje. Proby przeprowadzono juz w 1968 roku, kiedy do turnieju stanelo 6 zawodnikow Sami amerykanie nazwali to "ciezkim kontaktem". Brak jakich kolwiek ochraniaczy i regulamin pozwalajacy zadawac ciosy z pełną siłą mógł doprowadzić tylko do jednego: - kontuzji i urazów, a zwycięzca którym był John Lewis otrzymał od Mike'a Andersona, organizatora turnieju, nagrodę w wysokości ... 1 dolara :).

Wkrotce potem wprowadzenie ochraniaczy i jasnych przepisów rewolucjonizuje sztuki walki, coraz więcej tradycjonalistów docenia zalet ochraniaczy i nowy sposób rywalizacji. Mike Anderson, twórca kick-boxingu oraz przyjęte do spółki bogate małżeństwo Dona i Judy Quines tworzą organizacje PKA (professional Karate Assocation), która jako pierwsza rozpoczyna organizacje walk i zawodów. W rozwój i promocje kick-boxingu angażują się media, amerykańskie stacje telewizyjne. I metoda szerokiej reklamy zastosowana przez PKA daje pożądane rezultatu, ziarno nopwego sportu pada na bardzo podatny grunt, kick-boxing bije rekordy popularności. Powstają filmy, książki, czasopisma, w programach telewizyjnych najlepsi zawodnicy prezentują popularne techniki. W innych stylach dochodzi do modernizacji technik by dostosować je do wymogów nowej rywalizacji.

Walki staja sie bezpiczniejsze i mniej urazowe, pojawiają się odrębne formy rywalizacji, jak full-, light- i semi contact oraz formy przy muzyce. Teraz każdy adept sztuk walki bez względu na uprawiany styl znajduje w kick-boxingu cos dla siebie.

Szanowny Użytkowniku. Zamykając to okno i przechodząc do serwisu wyrażasz tym samym zgodę na przetwarzanie przez Stowarzyszenie Ośrodek Sportowo Terapeutyczny Akademię Technik Walk Twoich danych osobowych, w tym danych zapisywanych w plikach cookies. Administratorem Twoich danych będzie Stowarzyszenie Ośrodek Sportowo Terapeutyczny Akademia Technik Walk . z siedzibą w Gdańsku przy ul. ul. Lendziona 5b i nie będą one przekazywane innym podmiotom. Strona wykorzystuje pliki cookies dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Akceptuje to i wchodzę na stronę