Get Adobe Flash player

 

AKCEPTUJEMY KARTY

PARTNERZY

 

MAPA DOJAZDU

 

 

 

 

 

Artykuły

Aikido

Zalecane wyposażenie:
Początkujący
ubiór sportowy bez elementów metalowych (zamki, guziki)

Zaawansowani
GI („kimono”)
jo - kij długości około 1,3 m
bokken - drewniana replika katany
tanto - drewniana imitacja noża - około 20 cm

Czym jest Aikido ?

Japońska sztuka wojenna Aikido jest rozległym systemem technik rzutów, dźwigni, uderzeń i unieruchomień, w połączeniu z treningiem tradycyjnymi japońskimi rodzajami broni jak miecz, kij i nóż.
Stworzone zostało przez Morihei Ueshiba na podstawie jego własnych intensywnych studiów różnych systemów sztuk wojennych z użyciem i bez użycia broni. Aikido reprezentuje esencję wielowiekowej japońskiej wiedzy wojennej. Jest to jedna z najszerzej praktykowanych Budo, sztuk wojennych, na świecie.

Jednak Ueshiba był przekonany, że jego Aikido ma być uprawiane jako więcej niż tylko nauka metod walki. Japońskie sztuki wojenne pod wpływem sztuk medytacji i samodoskonalenia wewnętrznego zaczerpniętych z Indii i Chin, często kładły nacisk na polepszanie wewnętrznej jak również fizycznej integracji. Dzierżący odbierający życie miecz, idealny wojownik w japońskim odczuciu jest więcej niż tylko maszyną do zabijania, jest on przykładem prawości, odwagi i lojalności, chętnie poświęcającym życie (ale nigdy honor) w imię swego pana i zobowiązań. Poznawszy te tradycje O'Sensei wyobrażał sobie Aikido nie tylko jako środek do zwyciężania wroga, ale także jako środek promowania pozytywnego charakteru idealnego wojownika i przede wszystkim przezwyciężania konfliktu dwoistości. Dla O'Sensei Aikido było ścieżką samodoskonalenia.
Aikido to shugyo : intensywny fizyczny i duchowy trening prowadzący do perfekcji ludzkiego charakteru i osiągnięcia prawdziwej mądrości..

Szanowny Użytkowniku. Zamykając to okno i przechodząc do serwisu wyrażasz tym samym zgodę na przetwarzanie przez Stowarzyszenie Ośrodek Sportowo Terapeutyczny Akademię Technik Walk Twoich danych osobowych, w tym danych zapisywanych w plikach cookies. Administratorem Twoich danych będzie Stowarzyszenie Ośrodek Sportowo Terapeutyczny Akademia Technik Walk . z siedzibą w Gdańsku przy ul. ul. Lendziona 5b i nie będą one przekazywane innym podmiotom. Strona wykorzystuje pliki cookies dowiedz się więcej o polityce prywatności.

Akceptuje to i wchodzę na stronę